Az ember mindig visszanéz, ha már nincs mit várnia.
Az én édesanyám nagyon jó asszony – többet tudok róla mondani: de lehet-e többet mondani valakiről, mint azt, hogy jó?
A klasszikus az, amit senki se szeretne elolvasni, de mindenki szeretné, ha elolvasta volna.
A valóságon túl álmok vannak, és mindenki bennük él tovább.
Ne válj meg az illúzióidtól. Ha hagyod őket elillanni, lehet, hogy te megmaradsz, de nem marad benned élet.
Minden jó úszó a vízbe fúl.
Jóllehet abban senki sem téved, hogy mit akar, abban tévedhet, hogy valóban boldogítja-e, ha eléri, amit akar.
Aki nem madár, az ne akarjon fészket rakni a szakadék tetején.