A szeretet összegyűlve jószerencsévé válik, a harag összegyűlve balsorssá alakul.
Nagyon nehéz megtartani az ígéreteket, és nem sírni, amikor valaki elmegy, aki mindennél kedvesebb… és nem várni ki az utolsó pillanatig, amíg elindulnak a vonatok. Utána úgyis mindég egyedül marad az ember a nagy, sötét, ködös életben.
Túl későn jön rá az ember, a legdöntőbb különbség a boldogság és az öröm közt mégiscsak az, hogy a boldogság szilárd, az öröm pedig cseppfolyós.
Ha a házasfelek nem élnének együtt, a jó házasságok gyakoribbak lennének.
Sok ember szeme láttára mindenki bátran hal meg.
Néha az igazán szép a legkegyetlenebb.