Vannak pillanatok az életben, mikor nincs más lehetőség, mint elveszítsük a fejünket.
A tökéletes boldogság talán kis kellemetlenségek tükrében mutatkozik meg.
Sokkal jobb pesszimistának lenni, mert annak csak egyszer kell tudomásul vennie a dolgok reménytelen voltát.
Másoktól várni a boldogságunkat éppolyan ostobaság, mintha másoktól várnánk, hogy helyettünk nőjenek fel, helyettünk tanuljanak, helyettünk szenvedjenek, örüljenek és éljenek.
Igazán Nőnek lenni csak egy igazán Férfi mellett lehet.
Azért érezzük azt, hogy van szabad akaratunk, mert nem vesszük figyelembe, hogy amíg az akarat maga meg nem jelenik, fogalmunk sincs, mit akarunk tenni.
Jobb boldogtalannak lenni egyedül, mint a boldogtalanság valakivel.