Nincs menekvés, dönteni kell, (…) lehet jól, lehet rosszul, lehetünk szabadok, lehetünk rabok, de dönteni kell.
Senki nem tud egyetlenegy okot sem mondani, hogy (…) miért is kell hogy a férfi legyen az úr a házban.
Látom a történelem legerősebb és legeszesebb embereit (…), és ezek az emberek benzinkutaknál és éttermi konyhákban robotolnak.
Ha egy asszonynak egyebe sincs, csak a makulátlan hírneve, az bizony olyan sovány kóró, hogy éhen döglene mellette a szamár is.
Minden emberi bölcsesség belefér e szavakba: „Várni és remélni!”
Ne várd el az emberektől, hogy mások legyenek, mint amik valójában. És magadtól sem.