De ha mindig minden simán menne, akkor túlságosan is hozzászoknánk. Szükség van néha egy kis zűrzavarra. Különben nem élveznéd igazán, ha jól mennek a dolgok.
Időbe telik (…), mire az ember felnő, és olyannyira éretté válik, hogy igent mondhat, és akkor is szabad marad; igent mondhat, és akkor is egyedi marad, igent mondhat anélkül, hogy szolgává válna.
Rengeteg módon lehet (…) egyedül az ember, még ha ilyen sokan veszik is körül.
Minél kevésbé vagyunk szavahihetők, annál inkább feltételezzük ezt másokról is.
Lehetséges, hogy amikor valaki kicsúfolja a másik vágyait, az azért van, mert valahol legbelül ő is arra vágyik?
Két másodpercnyi haldoklás rövidnek tűnik, de az időt nem így mérjük.