Az embert nem a születés, a földi rang avatja előkelővé, hanem a szellem és a jellem.
Tudja, az ostobák fecsegnek, a gyávák titkolóznak, a bölcsek pedig végighallgatnak másokat.
Ha az ember minden elvárásnak eleget akar tenni, minden bizonnyal túlbecsüli saját képességeit.
Az élet ajándék, melyet vissza kell adni, de addig is boldognak kell lennünk.
Nem akarok több milliárdnyi semmiről hallani, hogy egy ember tulajdona.
Az embereknek igenis szükségük van a kritikára, ha már önkritikájuk nincs.
A megbocsátásnak egyetlen lehetősége van: a felejtés. S amikor kompetens személy azt mondja, hogy én megbocsátok, de nem felejtek, akkor bizony paprikajancsit csinál saját magából.