A boldog ember túlontúl elégedett a jelennel ahhoz, hogy sokat gondoljon a jövőre.
Amikor az ember huszonegy, az élet olyan, mint egy turistatérkép. Csak amikor huszonöt lesz, akkor kezdi sejteni, hogy fejjel lefelé tartja a térképet.
Az élet – ezt jól megjegyeztem – sosem igazságos, akármit tanítanak az iskolában.
Az életben egyetlen boldogság létezik: ha szeretsz és viszontszeretnek.
Jobbra vágyunk, mert ahol vagyunk, ott nem jó nekünk. Valami mindig hiányzik, még a legszerencsésebb életekből is. És ami hiányzik, az – figyeld meg – mindig a legfontosabb.
Erőssel ne birkózz, gazdaggal ne perelj!