Ez a baj azzal, ha valaki gyönyörűnek születik – az emberek azt gondolják róla, hogy hozzá sem lehet szólni, és szinte érinthetetlen.
Hosszú szárú rózsát bárki küldhet a szerelmének, forró szavakat is sugdoshat a fülébe, de ki az, aki hajlandó a hányást felmosni a szerelme után?
Azt szokták mondani, hogy egy férjnek nem kell mindenről tudnia, és akkor szent a családi béke.
A pesszimizmus és a negatív hozzáállás csak arra garancia, hogy soha ne tudj felülkerekedni a körülményeken.
A csend nem csupán a természet hangja, hanem az ember legbelső szükséglete.
Ki túl soká kíméli magát, azt végül a kímélet betegíti meg.
A szerelem és szeretet közt nagy a különbség. Az első vak, a másik szemes.
Minden rendben lesz. Semmitmondó szavak, amiket a semmibe, a hatalmas, sötét ürességbe mond ki az ember, mintha kaparászva próbálnánk megfogni valamit zuhanás közben.