Bajban mutatkozik meg, hogy ki jó barát, hisz jó körülmények közt van barát elég.
Valaminek a helyes értelmezése és ugyanannak a dolognak a félreértése nem zárja ki teljesen egymást.
Amit sohasem vontak kétségbe, az nincs bebizonyítva.
Aki nem becsüli magát, nem tud egyedül élni.
A nagyvárosokban tapasztalható általános barátságtalanság arányos az ott összezsúfolt embertömeg mennyiségével.
Egyáltalán, mi az isten az a boldogság? Mondja már meg valaki nekem, de tényleg.
Nincsen a földön semmi jó, amelynek forrásánál ne találnánk valami ocsmányságot.