Hanem hát a harag rossz tanácsadó, de a büszkeség még rosszabb.
Vannak pillanatok, amikor az élet bizonyos embereket elválaszt egymástól, csak azért, hogy mindketten megértsék, milyen sokat jelentenek egymásnak.
Annyi minden van, amit nem mondanánk ki, ha előbb meggondolnánk. Fene sok minden van, amiről azt hisszük, hogy társalgás, pedig csak szócséplés.
Ha valakitől semmit se várunk, nem is csalódhatunk a végén.
A szerencséből se jó a nagy adag.
A szégyen a büszkeség palástja.
Vannak helyzetek, amelyekben az ember akarva-akaratlan is megkedveli a másikat.