Az emberek nem lesznek jobbak, legfeljebb okosabbak. Ha pedig okosabbak, ugyanúgy kihúzkodják a légy szárnyát, csak ravaszabb indokot találnak hozzá.
Kín a halál, de a kínt is lezárja.
Ha az ember megbeszéli magával, hogy élni fog, élvezni fogja az életet, és a szó pozitív értelmében hedonista lesz, akkor minden megváltozik.
A természet körforgásában nem létezik sem győzelem, sem vereség. Csak a mozgás létezik.
Senki sem annyira őrült, hogy ne találna egy még őrültebbet, aki megérti őt.
Minden, ami történik velünk, tanulságot hordoz magában, amely gazdagíthatja életünket.