Tudj bánni a hazugsággal, akkor bánni tudsz majd az emberekkel is.
A Szép magasztosabb, mint a Jó; a szép magában foglalja a jót.
Amit az ember elrendez…, azt felforgatják a körülmények.
Csoda az, ami bennünk és körülöttünk van – de nem vesszük észre. Amíg éljük, azt hisszük, természetes… Csak amikor elmúlt már, döbbenünk rá, hogy csodában éltünk. Utólag. De akkor már késő.
Nincsen bennem semmi eredeti. Az életem során megismert emberek közös erőfeszítése vagyok.
Nem tudok olyan jó lenni, amilyen szeretnék, de olyan rossz se, amilyennek lennem kéne.
Ahhoz, hogy magunkhoz vonzzunk valakit vagy valamit életünkben, először el kell képzelnünk, hogy már velünk van.