A sértegetések azoknak az „érvei”, akiknek nincsen igazuk.
A győzelmek hajlamosak lekopni az emberről. A vereségek (…) azonban ott maradnak velünk, megérintik a vállunkat, lelassítják a lépteinket, kísértenek álmunkban.
A másoktól irigyelt tulajdonságokat mások is másban keresik.
Függetlennek lenni, a keveseknél is kevesebbek dolga: – ez az erősek előjoga.
Szeressétek a rosszat is – a jót könnyű szeretni. Nincs önmagában jóság vagy gonoszság; ember van csupán, aki az útját járja.
Az embernek nem kell annyira halálosan komolyan vennie önmagát.
Az életben egyetlen boldogság létezik: ha szeretsz és viszontszeretnek.