Az igazi ékesszólás: ha mindent kimondunk, amit ki kell mondani, és csak azt mondjuk ki, amit ki kell mondani.
Az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van.
Egy semmiségtől is megvigasztalódunk, mert egy semmiség is lesújt minket.
Ostobaság megpróbálni a kezünkben tartani a világot, s egy teljességgel hamis biztonságban hinni, mert aki így él, azt felkészületlenül érik az élet viszontagságai.
Minden tragédiák legmélyebbike nem az, hogy fiatalon halok meg, hanem ha 75 éves koromig élek úgy, hogy sosem éltem igazán.
A kifogás, hogy „én már csak ilyen vagyok”, egy nagyon költséges életmód jelszava.
Ekkor jöttem rá, mért nem sírsz soha, akkor sem, ha fáj: bizonyos fájdalmakra egyszerűen nem létezik hang.