Ember csak az, aki felnőtt korában is gyerek marad!
A nők valami külön észbeli adottság alapján, ami csak az övék, úgy tudnak elsiklani a valóság zátonyai mellett, hogy nem szenvednek hajótörést.
A barátság nem azt jelenti, hogy valaki korlátlanul önzéseink rendelkezésére áll.
Hogyha nekünk a jó szerencse van megírva, magától is bekopog a házunkba!
Az élet olyan, mint egy keskeny palló egy feneketlen szakadék felett, egy palló, amelyen bekötött szemmel kell átjutnunk. Ez önmagában rossz, de nem a legrosszabb. Néha meg is lökhetnek.
Ha boldog akarsz lenni, először el kell határoznod, hogy boldog leszel. Ha boldog akarsz maradni, akkor ezt a döntést mindennap meg kell hoznod!
A vallások semmivel sem inkább örök érvényűek, mint a nemzetek. Egy vallásnak – bármelyiknek – van születése, ifjúkora, öregkora és halála.
Néha könnyebb olyan valakit szeretni, akinek vannak megbocsátani való hibái, hogy cserébe ő is megbocsássa a tieidet.