Azért boldog a bolond, mert esze nincs.
Ha pénzt akarunk keresni, minden eszköz jó, bármi módszer megengedett – a lopás, a plágium… – egyedül az nevetséges, ha azt állítjuk, hogy az emberiség vagy az utókor javára szolgál.
Ha boldog akarsz lenni, ne gondolkozz azon, ami jönni fog, vagy ami fölött nincs hatalmad; a jelennel foglalkozz, és azokkal a dolgokkal, amelyeken változtathatsz.
Minél nyomtalanabb eltűnésünk, annál drágább a létnek minden morzsája.
Az élet nem lehet teljes egy kis őrület nélkül.
Az emberek dalokat írnak arról, hogy „énekelnek az esőben”, de a valóságban, amikor bőrig áznak, akkor csak siránkoznak.
Mi magunk találtuk ki és építettük ezt a mókuskereket, csakis mi tudjuk megszüntetni.