A távollét a szerelemnek olyan, mint a tűznek a szél: a kis lángot kioltja, a nagyot fellobbantja.
Két dolog van, amit többnyire csak visszatekintve ismerünk fel. Az ostobaság az egyik. A másik az alkalom, amit elmulasztottunk.
Amint azon kezdünk el gondolkodni, hogy szeretünk-e valakit, akár örökre le is mondhatunk róla.
Kezdem úgy érezni, hogy egy ember bölcsességének mértéke a tanácstalansága.
Mire való ez az egész élet, ha nem arra, hogy az ember jól érezze magát?
egy testvérért, aki megítélés nélkül hallgatja meg problémáid.