A szerelemben az a gyönyörűség, hogy szeretünk. Jobban boldogít minket a bennünk égő szenvedély, mint az, amelyet másban gyújtunk.
Döntés az is, ha az ember szántszándékkal nem hoz döntést.
Az őszinteség néha nagyon tud fájni – de a fájdalom a fejlődés velejárója.
Ha fejlődni akarunk az életben, meg kell értenünk, mi a különbség „jó” és „jobb” között.
Semmi sem a sajátod azon a néhány köbcentin kívül, ami a koponyádban van.
Tudod-e, hogy nem azért nem szeretjük az embereket, mert rosszak, hanem azért tartjuk rosszaknak, mert nem szeretjük őket?
A gondolkodásról való lemondás a szellem csődje.