Sohasem ismerhetjük meg a valóságot. (…) Minden szépségnek megvan az árnyoldala és mulandó.
Ne csak a saját, hanem mások véleményét is tudjuk tisztelni, de először is: hallgassuk meg.
Az istálló ajtajára fehér keresztet festettek, hogy az ördög ne apassza el a tehén tejét.
Túl későn jön rá az ember, a legdöntőbb különbség a boldogság és az öröm közt mégiscsak az, hogy a boldogság szilárd, az öröm pedig cseppfolyós.
Ha nincs erőd égni, fényt sugározni, legalább ne álld el mások elől!
Nem sokat kell tudni valamiből, hanem azt a keveset kell jól kihasználnunk, amit tudunk.