Nem győzünk megbotránkozni, milyen kegyetlenek tudnak lenni az emberek.
Az érzések… olyanok, mint a színek, nehéz őket elmagyarázni.
Hibáink beismerése nem jelenti azt, hogy kudarcot vallottunk. Vállaljuk a felelősséget saját helytelen cselekedeteinkért! A felelősségvállalás nem a kudarc, hanem a lelki érettség jele.
Akinek pechje van, az orrpiszkálás közben is kitöri az ujját.
Minél szegényebb az ember, annál inkább reméljen, minél több baj éri, annál erősebben kell bíznia.
A becsapás művészetének az az alapja, hogy emlékezzünk hazugságainkra.
Az ember legnagyobb kincsei az illúziói.