Ha idegenben bántják az embert, akkor mindennél jobb testvérek közé menekülni.
A halál a lélek számára ugyanolyan fontos, mint a születés, s ugyanúgy, mint a születés, integráns része az életnek.
Az életben egyetlen boldogság létezik: ha szeretsz és viszontszeretnek.
Néha csak azért panaszkodunk a barátainkra, hogy előre igazoljuk nemtörődömségünket.
Nem győzünk megbotránkozni, milyen kegyetlenek tudnak lenni az emberek.
Minden egyes seb egy újabb réteget képez védőpáncélunkon, amely így egyre erősebbé válik.
Könnyebb valami meghatározott és láthatótól félni, mint olyasmitől, ami bármi lehet.
Hiába hever a lábad előtt a világ, ha nincs kivel megosztani.