Akit az istenek el akarnak veszejteni, annak először elveszik az eszét!
Mindennek megvan az ára. Semmi nincs fájdalom vagy veszteség nélkül.
Valóban sokan csodálták a keménysége és határozottsága miatt, de hova jutott? A teljes ürességbe. A magányba.
Gyakran a valószínűtlen szövetségek bizonyulnak a leggyümölcsözőbbnek.
A legrégibb emberi kérdés: a miért. Ezen a kérdésen még eddig mindenfajta logika, minden filozófia és tudomány hajótörést szenvedett.
Az emberek napról napra többet tudnak a világról, s egyre kevesebbet magukról.
A rossz tud a jóról, de a jó a rosszról nem.