A győzelmek hajlamosak lekopni az emberről. A vereségek (…) azonban ott maradnak velünk, megérintik a vállunkat, lelassítják a lépteinket, kísértenek álmunkban.
Szeretni annyit tesz, mint ráébredni arra, hogy két lélek egymásért teremtődött; ennélfogva annak, amelyik észreveszi, hogy a másik mit sem érez iránta, nem marad más, csak a halál.
Rossz dolog ugyan az üres gyomor; de az üres szív még rosszabb.
A csend nagyobb fájdalmat okozhat, mint a legnagyobb lárma.
Amikor valóban megbocsátunk valakinek: elfelejtjük, amit ellenünk elkövetett.