Ha a valóság kemény, unalmas és igazságtalan, akkor jobb, ha hozzászokik az ember ahhoz, ami valójában van, mint ha azért panaszkodik, hogy nem az, amire vágyik.
Az élet akkor működik a legjobban, amikor mi irányítjuk a helyzeteket.
Elég a rosszra akkor gondolni, ha már beteljesedett; minek izgassa az ember magát előre is?
Két szem összevillanásában néha nagyobb titok rejlik, mint húsz év házasság történetében.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
Mily kevés gyönyör elég a legtöbb embernek, hogy az életet jónak találja – milyen szerény az ember!