Jégre metszett kép nem sokáig ép.
Az ember akkor fedezi föl magát, amikor megmérkőzik az akadállyal.
Az a fontos, hogy együtt legyünk, hogy ne érezzük magunkat egyedül. Ha elmeséljük egymásnak az életünket, rájövünk, hogy az emberek többsége ugyanazokon a dolgokon megy keresztül.
Ha kedvünket leljük a halálban, kezdünk helyesen gondolkodni az életről.
Egy semmiségtől is megvigasztalódunk, mert egy semmiség is lesújt minket.
A szeretet nem birtokol, és nem birtokolható. Mert a szeretetnek elég a szeretet.
Amíg el nem veszítjük, csak nagyon ritkán értékeljük azt, amink van.
Először próbáljuk ki az őszinteséget. Ha túlságosan fölidegesít, még mindig rátérhetünk a hazugságokra.
Nem úgy kerülünk ki a szakadékból, hogy másokat is belerántunk. Nekünk kell kimásznunk.
Minden embernek joga van keresni az örömöt, ez alatt pedig azt kell érteni, aminek ő örül – és nem feltétlenül azt, aminek mások örülnek.