Azt hiszem a halál csak egy hosszú álom, és mostanában úgyse tudtam kialudni magam.
Az ember azt utálja legjobban a másikban, amit önmagában se szeret.
Nem az években rejlik a hosszú élet titka. Az emlékezet nélküli ember száz esztendőt megérhet, mégis úgy érezheti, rövid élete volt.
Vannak olyan erők a világon, amiket jobb nem bolygatni. Az egyik közülük egyértelműen a sors.
A jó nevelés titka, hogy el tudjuk leplezni, mily sokra tartjuk magunkat, s mily rossz a véleményünk másokról.
Miért van az, hogy az élet mindig olyan sokat követel, és olyan keveset ad?