

Csak a szeretet gyógyít. A harag, a bűntudat és a félelem csak pusztítani képes.
Az álmokat nem lehet kényszeríteni: jönnek, ha akarnak.
Ha szeretsz valakit vagy valamit, akkor engedd szabadon. Ha visszatér hozzád, akkor a tiéd, ha nem, akkor soha nem is volt a tiéd.
A csókok tüze idővel kialszik, de a főzőtudomány általában csak javulni szokott az évekkel.
A valóban erényes ember szabadságban él – nem kötik parancsolatok, nem kötik szentírások; nem követ senkit saját benső fényén kívül. A szíve szerint él – ő egy lázadó.
A belső bölcsesség csak fájdalommal szerezhető meg.
Nincs olyan inga, amelyik csak egy irányban leng ki! Ha a sors nagy örömöket hozott, elhozza a nagy szenvedéseket is. Persze lehet apró örömök és pirinyó bánatok között is élni… De érdemes?