A szerelem örömei mindig arányban vannak az elvesztésüktől való félelemmel.
Az élet mindennapokból áll, a nagy dolgok semmiségekből tevődnek össze.
Tisztes dolog a vidám szegénység. (…) Különben sem az a szegény, akinek kevés van az erszényében, hanem az, aki többre vágyik.
Nem szükséges egyetértenünk mindenben, de módot kell találnunk arra, hogy úgy kezeljük a különbségeinket, hogy azok ne álljanak közénk.
Ha azt akarja valaki, hogy sok kakasa legyen tyúkültetéskor,férfikalapból öntse a tojást a fészekbe.
Nem szabad olyan fene nagy dolgokat kívánnunk. (…) Hisz mindig ki vagyunk téve annak, hogy megkapjuk.
Az edényt agyagból készítik, de a benne lévő üresség teszi hasznossá. A kézzelfogható dolgok mindig kétségtelen előnyökkel járnak, de az üresség teszi használhatóvá őket.
Nem erőltethetek valamit, aminek még nem érkezett el az ideje.